Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Hakkımızda

Nargilemalzemesi.com bir Sultan Nargile kuruluşudur.

Sultan Nargile, yılların geleneğiyle oluşmuş bu sektöre, tümüyle yeni bir anlayış, yeni bir tarz getirmek üzere 2008 yılında girdi.

Genç ve dinamik kadronun amacı, sektörde geleneksele sığınılarak uygulanan; köhne tasarım ve üretim anlayışının tümüyle dışına çıkmak, konuya layık olduğu evrensel kaliteyi kazandırmaktı.

Yıllardır değişmeyen,hükmünü yitirmiş ve çağdaş teknolojiden uzak üretim sistemlerinin etkisiyle, sektörün giderek itibar kaybetmiş olduğunu, piyasaya yıllardır aynı ürünlerin sürüldüğünü, bu ürünlerin çoğunda evrensel tasarım ve üretim niteliklerinin  gözetilmediğini gözlemleyen Sultan Nargile, dünya da hızla büyüyen nargile sektörüne “geleneği koruyan , ancak; modern çağa uygun, kaliteli ve kullanışlı ürünler” üretme azmi ve anlayışıyla adım attı.

Sultan Nargile, dünyadaki yenilikleri takip ederek çalışmaya başladığı bu yolda, tasarımdaki estetik zenginliği kadar üretim teknolojisinin de çağdaş olması gerektiği bilinciyle; ilk olarak nargile marpucunda değişiklik ve yenilik yoluna gitti .

O zamana kadar; ip, tel, kumaş, ve benzeri basit malzemelerle üretilen, deri, karton, tutkal gibi, zaman içinde, sağlıksız biçimde bozulmaya uğrayan materyal kullanılarak yapıldığı için; hava kaçıran, kötü koku barındıran ve temizlenemeyen marpuçların yerine tümüyle yeni anlayış ve teknolojiyle marpuçlar üretti.

Tüm dünyada kabul görmüş, gıda ve sağlık sektöründe kullanılmakta olan silikon malzeme ile, son derece hijyenik, çok kaliteli, uzun ömürlü, cam marpuç ve soğutmalı marpuçları üreten Sultan Nargile aynı zamanda kaliteli malzeme ve birinci sınıf işçilikle ürettiği, tümüyle yeniden tasarlanmış, mükemmel estetikteki nargile takımlarını piyasaya sürdü.

Bu kadim geleneğin en genç üyelerinden birisi olmakla birlikte; sektöre olan tutkusu, dinamizmi, yeniliğe açık, idealist anlayışı, dürüstlüğü, disiplinli çalışmasıyla, tüm zorluklara rağmen günden güne büyüyerek, konusunun en önemli markalarından olan Sultan Nargile, bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen müşterilerine, yaşam keyfi bilincindeki nargile severlere en içten şükranlarını sunuyor.